Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. března 2020 Arnošt

Inflace diplomů

28. 07. 2018 21:51:31
Inflace je známý pojem z ekonomiky, obecně však souvisí se znehodnocením objektů, kterých je příliš mnoho, takže ztrácejí hodnotu.

Jestliže aplikujeme fakt, že si při inflaci za stejné množství peněz koupíme méně zboží, pak vidíme, že při inflaci vysokoškolských diplomů máme menší množství odborníků při stejném počtu vydaných diplomů. Je ovšem otázka, jestli není vhodnější použít poučku o nepřímé úměře, což by bylo obzvlášť tristní.

O klesající kvalitě znalostí a schopností vysokoškoláků a upadající úrovni zejména vysokého školství bylo napsáno velmi mnoho. Zrovna nedávno jsem četla knihu na toto téma, jejíž autory jsou přímo bývalí členové akreditační komise. Kromě všeobecně známých problémů jako je velké množství vzniklých a zaniklých soukromých vysokých škol, velké rozdíly mezi úrovní univerzit i fakult, a to i na státních školách, "létající profesoři", kteří vykazovali úvazky i 100 hodin týdně a vedli kvalifikační práce několika desítek studentů, propojení soukromých vysokých škol a státních úředníků a politiků, často zcela nevyhovující podmínky pro vzdělání na soukromých školách a mnoha dalších chyb, se příliš často nemluví o velkém nešvaru, který, podle mého názoru, má velký vliv na klesající úroveň vzdělanosti.

Je to výroba kvalifikačních prací na objednávku. Slovo "výroba" jsem použila záměrně, protože se o nic jiného nejedná. Na Internetu lze najít velké množství firem, které nabízejí zpracování podkladů pro bakalářské, diplomové, doktorské, ale i seminární práce. Dále je několik příkladů reklamy na tyto služby.

Základem psaní diplomové práce jsou studijní podklady. Zavolej nám. Pomůžeme ti s přípravou podkladů a budeš mít více času na vypracování diplomky.

Pomůžeme s podklady pro diplomovou práci. Nabízíme Vám pomoc se psaním, přípravou a zpracováním diplomové práce formou dodání kompletních podkladů, ...

Všetky podklady sú vypracované ako originál na základe požiadaviek klienta – žiadne plagiáty.

Podklady předáváme vždy v dohodnutých termínech. Nabízíme také možnost expresního vypracování podkladů.

Chcete rychle a kvalitně vypracovat podklady k diplomové, bakalářské, disertační, seminární resp. jiné práci, referátu, přeložit článek?

Když si takový odkaz rozkliknete, nehovoří se už o podkladech, ale rovnou o zhotovení prací:

Školní, vědecké práce a referáty všeho druhu: rychle, kvalitně a originálně

Hledáte pomoc s vypracováním diplomové práce? Zpracování diplomové práce bez starosti. Získejte diplomovou práci anonymně za dobrou cenu.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se skutečně očekává od zpracovatele dodání kompletní hotové práce připravené k obhajobě. Vím to proto, že občas dělám stylistické a jazykové korektury a překlady odborných a literárních textů a při hledání zakázek jsem přišla právě na uvedené odkazy. Případně jsem dostala nabídku na tuto práci. Spolupráce měla probíhat tak, že spolupracovníci, označovaní jako "zpracovatelé" dodají doklady o svém vzdělání a ukázky publikovaných prací. Po podpisu smlouvy je jim umožněn přístup do zadávání prací, odkud si vyberou téma, které je jim blízké (obvykle se jedná o témata z ekonomiky, politologie, mezinárodních vztahů a dalších společenských věd, ale i například z designu). Toto téma si rezervují, a když nejsou další zájemci, nebo se jeví jako nejvhodnější zpracovatelé, je jim přiděleno. Mají pak za úkol téma zpracovat do určitého termínu a přesně podle zadání, což je prakticky zadání příslušné práce.

V podmínkách smlouvy jsou pasáže o mlčenlivosti a další podmínky, jako například výplata odměny až po úspěšné obhajobě nebo zákaz komunikovat přímo s klientem bez agentury.

Zkoušela jsem několikrát na takovou nabídku reagovat v domnění, že se aspoň v některých případech skutečně jedná o zpracování podkladů, což je obvykle rešerše, kterou si lze oficiálně objednat i v knihovně. Vždycky se však jednalo o kompletní vypracování celé kvalifikační práce, což je jasný podvod, takže jsem nikdy takovou práci nevzala.

Asi není nijak zjistitelné, kolik prací na objednávku bylo obhájeno, ale vzhledem k množství firem, které se tomuto byznysu věnují, jich budou řádově tisíce.

Osobně považuji skutečnost, že někdo předá zadání diplomové práce firmě, a dál se už o nic nestará, pouze převezme hotové dílo, za ještě horší podvod než opsání /zkopírování/ několika stran, protože i na to je třeba vynaložit alespoň nějaké úsilí, minimálně vyhledání a prostudování zdrojů a sepsání textu. Obávám se, že na rozdíl od plagiátorství, na jehož odhalení již existují systémy, není účinná metoda, jak zjistit, zda si někdo nechal zpracovat kvalifikační práci na zakázku. Tím spíš, že je vytváří profesionálové, kteří si dají pozor na dodržení všech náležitostí, včetně citací.

Autor: Eliška Anna Kubičková | sobota 28.7.2018 21:51 | karma článku: 29.37 | přečteno: 1307x

Další články blogera

Eliška Anna Kubičková

Zdravější potraviny?

Taky jste si všimli, že rohlík loupák, který jsme v dětství považovali za velkou pochoutku, nemá s tím původním loupákem nic společného?

23.6.2019 v 23:53 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 600 | Diskuse

Eliška Anna Kubičková

Jak je to se vzděláním voličů

Nejen dnešní MFDnes píše, že klíčem k úspěchu prof. Drahoše u pražských voličů je fakt, že v Praze žije nejvíce vysokoškoláků. Nikde jsem ale neviděla statistiku týkající se oboru jejich vzdělání a druhu školy, kterou vystudovali.

30.1.2018 v 8:47 | Karma článku: 34.17 | Přečteno: 1265 | Diskuse

Eliška Anna Kubičková

Už se nám blíží

Co? Samozřejmě volba prezidenta. Skoro jsem zapomněla, že je už je tento týden, a to přes denní setkávání s kandidáty, minimálně na Internetu.

9.1.2018 v 14:51 | Karma článku: 6.00 | Přečteno: 344 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Blog – Slovo naděje pro neklidné časy – 1. díl

Žalm 23 napsal izraelský král David. Tento text bývá často citován ve filmech, zpíván na pohřbech. Ale o čem ve skutečnosti tento žalm je? Co znamená, že Hospodin je můj pastýř? A má nám co říct tento text v dnešní době?

30.3.2020 v 9:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Pavel Chalupský

Přestat se zbytečně ptát.

Dlouho jsem odolával pokušení, zda mám napsat zamyšlení nad tím, co se ve světě děje. Plno známých se mi ptá, jak dlouho to bude trvat. I tonoucí se stébla chytá a každý chce v dnešní době slyšet něco pozitivního.

30.3.2020 v 8:28 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 152 | Diskuse

Petr Bajnar

Úvaha ze Dne otevřeného nebe

Je 30.březen. Den, který v mém životě již po dobu 25 let vypadal velice podobně. Vstal jsem velmi brzo ráno a poté autobusem ze severní Moravy zamířil s přáteli na duchovní slavnost na horu Říp.

30.3.2020 v 8:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 98 |

Jiří Strádal

Dnes ráno

Že by to bylo z nějaké scifi? Ne je to realita 2020. Má něco do sebe. Tedy měla by něco do sebe, kdyby...

30.3.2020 v 7:37 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 208 | Diskuse

Irena Aghová

Marcus Tullius Cicero. 1 bouřlivé doby v Římě.

Dosud jsme se zabývali vojevůdci a dvěma diktátory, ale nezapomínejme, že Cicero byl jejich přímý současník a politická atmosféra se ho též týkala, a to velmi. I když významný řečník, byl římským občanem a republikánem.

29.3.2020 v 20:47 | Karma článku: 6.84 | Přečteno: 133 | Diskuse
Počet článků 49 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1304

Mám praxi v průmyslu, vzdělávání, vědě, publikační činnosti a marketingu, v současné době se věnuji především marketingovému a sociologickému průzkumu, popularizační činnosti v oblasti vědy a techniky a dalšímu vzdělávání. Moje další zájmy jsou kultura, umělecká tvorba, sběratelství a sport. Mám také blog: http://kubickova.bigbloger.lidovky.cz/

Byznys s rouškami a gely. Zákazníci zavolali na Nelu Slovákovou hygienu

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) prodává na svém e-shopu roušky a dezinfekční gely. Na...

Pomalá epidemie koronaviru. Česko nehodlá nákazu zastavit, ale modifikovat

Česká republika se v příštích týdnech nebude snažit epidemii způsobenou koronavirem COVID-19 za každou cenu zastavit....

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Transatlantická pohroma. Podívejte se na vývoj koronaviru v grafech

Různé země volí ke koronaviru rozličné přístupy. V základních grafech vás provedeme situací v několika státech, které...