Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. března 2020 Arnošt

Evropa má problém

29. 07. 2016 22:54:24
Evropa má velký problém a zřejmě existuje jediné řešení, které sama nezvládne. Prvním krokem je to řešení znát.

Otázkou problémů s islámem v Evropě se zabývám již delší dobu, viz moje články níže. S přibývajícími teroristickými útoky se stávají radikálnější i moje názory na řešení dané situace. Pozorně si pročítám články, blogy a diskuze k tomuto tématu. Opakuje se zde často názor, že původ všeho zla je v islámu. Dříve jsem si to taky myslela a za jeden z úkolů vedoucích k odstranění terorismu jsem považovala postavení islámu jako učení neslučitelného se zákony evropských zemí mimo zákon.

Postupně jsem se propracovala ke zjištění, které částečně zmiňuji v posledním článku na dané téma s názvem "Nejde (jen) o Mohameda". Totiž, že za všemi těmi útoky, zastrašováním, šířením nenávisti a paniky stojí dobře organizované a zejména dobře placené mezinárodní organizace, jejichž hlavním představitelem je islámský stát (IS). S ním spolupracuje asi dvacet dalších radikálních a teroristických organizací operujících v Iráku, Sýrii, Tunisku, Pákistánu, Jemenu, ale také v Uzbekistánu, v Nigérii a na Filipínách. Jsem setrvale toho názoru, že problém nejsou samotní muslimové v Evropě, kde ostatně žijí stovky let, a není to jen Turecko, kde je více než 98% muslimského obyvatelstva, ale i další státy jako Albánie, Kosovo, Bosna a Hercegovina. Samozřejmě se jedná o státy sekulární. Mnozí komentátoři se diví, že se radikalizuje druhá nebo třetí generace muslimů. Rodiče a prarodiče dnešních atentátníků říkají, že si nevědí s dětmi rady. Diskutéři si myslí, že problém je ve výchově, že se mladí radikalizovali proto, že je rodiče vychovali v islámské víře. Kdyby původ byl ve víře, tak by se přece radikalizovali i rodiče, kteří by šli příkladem. Ale tak to není. I u nás se stávají případy, kdy se dobře vychované děti ze slušných rodin dostali na šikmou plochu, někdy až za hranici zákona. Zrovna nedávno jsem vyslechla podobný příběh od kamarádky z mládí. Co k tomu vedlo. Obvykle parta, starší kamarádi, vzory. Někdy i sekta. Pokud rodiče udělali ve výchově chybu, tak to byl zřejmě nedostatek výchovy, kterou nahrazovali hmotnými věcmi. Místo aby děti vedli ke sportu, umění a dalším zájmům, kupují jim drahé hračky a elektroniku. Pro samou práci a hmotné zajištění si nenajdou čas s dětmi mluvit, a to třeba i o politice, rozebrat situaci. Nemyslím si, že by se našli rodiče, kteří chtějí ze svého dítěte vychovat kriminální živel nebo sebevražedného atentátníka.

Můžeme si všimnout, že k radikalizaci a rozmachu terorismu došlo po vyhlášení tzv. svaté války teroristou Usámou bin Ládinem, (i když některé útoky měl na svědomí již před 11. září 2001). Co tím chci říct? Prostý fakt, že dnešních útoků radikalizovaných mladých muslimů by nebylo, kdyby neexistoval Islámský stát, Al-Kajdá a další spolupracující a sympatizující teroristické organizace. Bez těchto ideových vůdců by nebylo terorismu, stejně jako by nebylo bolševického převratu bez Lenina a druhé světové války bez Hitlera a jejich spolupracovníků. Všichni výše zmínění uměli dobře zvolit cílovou skupinu, u níž našli pochopení pro svoji štvavou ideologii. V současnosti jsou tou skupinou mladí Syřané, Iránci, Pákistánci, kteří nevidí pro sebe žádnou budoucnost.

Z toho také vyplývá jediné možné řešení současného evropského problému, který se však netýká jen Evropy, jak si zřejmě myslí velmoci, jak na východě, tak za Atlantikem. Jediná možnost, jak zastavit terorismus je zlikvidovat Islámský stát, který ve skutečnosti žádným státem není, a všechny spolupracující teroristické skupiny. I když Wikipedie uvádí 26 států, které již bojovaly proti IS, zřejmě tento boj nebyl dostatečně účinný. Na to by měla být zaměřena společná politika EU i USA a Ruska, i když se posledně jmenovaní zřejmě domnívají, že se jich to netýká, respektive se necítí ohroženi. Zrovna v případě USA je to zvláštní, i když od útoků na New York a Washington uběhne letos už patnáct let. V Evropě by si měli představitelé uvědomit, že ztrácet čas nepopulárními diskusemi o rozdělování uprchlíků vůbec nemusí, protože po rozprášení IS, by nebyla válka v Sýrii a nebyl důvod žádné uprchlíky (pravé i falešné) přijímat.

Autor: Eliška Anna Kubičková | pátek 29.7.2016 22:54 | karma článku: 24.52 | přečteno: 1352x

Další články blogera

Eliška Anna Kubičková

Zdravější potraviny?

Taky jste si všimli, že rohlík loupák, který jsme v dětství považovali za velkou pochoutku, nemá s tím původním loupákem nic společného?

23.6.2019 v 23:53 | Karma článku: 21.66 | Přečteno: 600 | Diskuse

Eliška Anna Kubičková

Inflace diplomů

Inflace je známý pojem z ekonomiky, obecně však souvisí se znehodnocením objektů, kterých je příliš mnoho, takže ztrácejí hodnotu.

28.7.2018 v 21:51 | Karma článku: 29.37 | Přečteno: 1307 | Diskuse

Eliška Anna Kubičková

Jak je to se vzděláním voličů

Nejen dnešní MFDnes píše, že klíčem k úspěchu prof. Drahoše u pražských voličů je fakt, že v Praze žije nejvíce vysokoškoláků. Nikde jsem ale neviděla statistiku týkající se oboru jejich vzdělání a druhu školy, kterou vystudovali.

30.1.2018 v 8:47 | Karma článku: 34.17 | Přečteno: 1265 | Diskuse

Eliška Anna Kubičková

Už se nám blíží

Co? Samozřejmě volba prezidenta. Skoro jsem zapomněla, že je už je tento týden, a to přes denní setkávání s kandidáty, minimálně na Internetu.

9.1.2018 v 14:51 | Karma článku: 6.00 | Přečteno: 344 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Bárta

Salvini : Čína se dopustila zločinu proti lidskosti !

Salvini se velmi ostře vymezil proti původci korovinové nákazy. "Pokud to čínská vláda věděla, neohlásila a nechránila, dopustila se zločinu proti lidskosti.Ti, kteří nakazili svět nemohou být spasiteli ! " Jasně a stručně řečeno.

30.3.2020 v 7:18 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 314 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Zavirovaná zrada premiéra

Za zločin pokládám a pevně doufám, že ho někdo zažaluje, že brání zákazu pendlování. V médiích už se přetřásá, že to bylo na základě telefonátů s Mutti a s Kraťasem, kteří mu za to asi museli něco slíbit, ne?

30.3.2020 v 7:00 | Karma článku: 10.77 | Přečteno: 358 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael: Turbulence na cestě k velké koalici

Rozhodnutí lídra opoziční strany Modrobílá Benjamina Gantze podílet se na vládě národní jednoty (velké koalici) s Benjaminem Netanjahuem, jeho stranou Likud a spojenci z národně-religiózního tábora provází politické turbulence.

29.3.2020 v 21:30 | Karma článku: 6.54 | Přečteno: 112 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Čínské mokré trhy už opět fungují....

Vyděšení psi a kočky v přeplněných klecích prodávání na maso. Netopýři a škorpioni nabízeni k použití v tradiční medicíně. Vše v otřesných hygienických podmínkách. Činské trhy - porodnice koronaviru, který nás zabíjí opět jedou...

29.3.2020 v 13:45 | Karma článku: 25.66 | Přečteno: 677 | Diskuse

Jan Ziegler

Itálie: Ruská pomoc je z 80% k ničemu

Hodně se vedou diskuse na téma Rusko a COVID-19. I sami ruští lékaři tvrdí, že čísla nemocných koronavirem jsou v jejich zemí podhodnocená a statistky zfalšovány. Údajná ruská pomoc je pouhou propagandou.

29.3.2020 v 13:26 | Karma článku: 26.57 | Přečteno: 2038 | Diskuse
Počet článků 49 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1304

Mám praxi v průmyslu, vzdělávání, vědě, publikační činnosti a marketingu, v současné době se věnuji především marketingovému a sociologickému průzkumu, popularizační činnosti v oblasti vědy a techniky a dalšímu vzdělávání. Moje další zájmy jsou kultura, umělecká tvorba, sběratelství a sport. Mám také blog: http://kubickova.bigbloger.lidovky.cz/

Byznys s rouškami a gely. Zákazníci zavolali na Nelu Slovákovou hygienu

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) prodává na svém e-shopu roušky a dezinfekční gely. Na...

Pomalá epidemie koronaviru. Česko nehodlá nákazu zastavit, ale modifikovat

Česká republika se v příštích týdnech nebude snažit epidemii způsobenou koronavirem COVID-19 za každou cenu zastavit....

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Transatlantická pohroma. Podívejte se na vývoj koronaviru v grafech

Různé země volí ke koronaviru rozličné přístupy. V základních grafech vás provedeme situací v několika státech, které...